[ad] Empty ad slot (#6)!

O ile można powiększyć penisa kwasem hialuronowym?

Kwestia rozmiarów męskiego penisa budzi wśród obu płci ogromne emocje. W prasie kobiecej pojawiają się liczne, często sprzeczne artykuły poświęcone temu tematowi. Raz mówi się o tym, że wielkość członka nie ma znaczenia i w osiągnięciu przez kobietę orgazmu liczą się przede wszystkim umiejętności partnera, innym razem – że jest zupełnie odwrotnie. Bez względu na to, jak jest w istocie, dla niektórych mężczyzn marzenie o powiększeniu penisa może być nie tylko kaprysem, wynikającym z potrzeby stania się lepszym kochankiem, ale efektywnym sposobem na poprawę jakości życia. W pewnych przypadkach większy członek może dodać pewności siebie i pozytywnie wpłynąć na samoocenę.

Panowie, którzy nie są zadowoleni z wielkości swojego penisa, często próbują dodać kilka centymetrów przyrodzeniu, uciekając się do różnych, czasami kontrowersyjnych metod. Ich problem wykorzystują rozmaici naciągacze, proponujący „cudowną kurację” specjalnymi tabletkami, maściami albo pompkami, które niestety nie przynoszą realnych efektów. Istnieją jednak sposoby, których rezultaty są rzeczywiste i udokumentowane – znajduje się wśród nich, między innymi, operacja chirurgiczna. Zabieg polega na wyłonieniu części prącia ukrytej wewnątrz ciała i pozwala uzyskać przedłużenie o około 3-4 cm. Niestety, jak każda tego typu interwencja, wiąże się z ryzykiem powikłań. Dla panów, którzy obawiają się operacji chirurgicznej w tak newralgicznej okolicy jak ich miejsca intymne, istnieje alternatywa w postaci dużo mniej inwazyjnego zabiegu powiększania penisa przy pomocy kwasu hialuronowego (więcej o tym zabiegu tu – kliknij).

Skuteczne powiększanie penisa kwasem hialuronowym

W wypowiedzi dla portalu logo24.pl lek. Adam Gumkowski, specjalista chirurgii ogólnej, wskazywał, że na iniekcję kwasu hialuronowego decyduje się z roku na rok coraz więcej mężczyzn. Ich liczba dochodzi do kilkudziesięciu pacjentów rocznie.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych – pacjent nie musi po nim zostawać w szpitalu i udaje się do domu. Trwa maksymalnie 40 minut i polega na wprowadzeniu w struktury członka preparatu, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy (stosuje się preparaty Desirial lub Macrolane). Efekty procedury są widoczne natychmiast. Penis zostaje pogrubiony w obwodzie o około 2 do 5 centymetrów i wydłużony o 1 do 3 centymetrów. Ostateczny rezultat jest uzależniony od kilku czynników, między innymi od pierwotnej wielkości członka.

Preparat jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i biodegradowalny, co oznacza, że po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Zwykle proces trwa około dwa lata – po tym okresie można poddać się kolejnemu zabiegowi. Nie zawsze jednak po upływie dwóch lat efekt powiększenia zupełnie zanika. Dzieje się tak dlatego, że iniekcja kwasu hialuronowego wywołuje w tkankach prącia produkcję własnego kolagenu, który przyczynia się do wzmocnienia całej struktury.

Zaraz po zabiegu na penisie może pojawić się obrzęk i niewielkie zasinienia, są to jednak naturalne objawy, które po jakimś czasie znikają. Istnieje możliwość wystąpienia małych nierówności, ale łatwo ich uniknąć, wykonując zalecone przez lekarza regularne masaże, które mają na celu równomierne rozprowadzenie preparatu. Przez 2 do 4 tygodni po wykonaniu procedury pacjent powinien zachować wstrzemięźliwość seksualną i powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zdecydowanym atutem zabiegu powiększenia penisa za pomocą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka powikłań w postaci zaburzeń erekcji.

Ocena wielkości członka jest zwykle kwestią subiektywną, ale w przypadku, gdy przekonanie, że przyrodzenie jest zbyt małe, wywołuje kompleksy, poczucie wstydu i uniemożliwia akceptację samego siebie, warto rozważyć jedną z metod powiększenia penisa. Nie opłaca się tracić czasu na „cudowne” kuracje specyfikami z niewiadomego źródła – realne rezultaty może przynieść jedynie konsultacja z lekarzem. Dopiero interwencja specjalisty pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt, a w dalszej perspektywie odzyskać pewność siebie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Czy warto naprawiać sprzęt AGD w Lublinie?

  Czy warto naprawiać sprzęt AGD w Lublinie?

  Są w gospodarstwie domowym urządzenia, które tak się upowszechniły, że na co dzień nie dostrzegamy ich istnienia, mimo, że każdego dnia z nich korzystamy. Wśród takich urządzeń wymienić trzeba pralkę, kuchenkę, lodówkę czy coraz częściej zmywarkę. Jeśli chodzi o tą ostatnią nadal wiele osób się …Read More »
 • Oferty

  Oferty

  Wyjeżdżając w podróż chcemy móc wybrać taką wycieczkę, która nie naruszy zbyt naszego budżetu. Szukając czy to w Internecie czy bezpośrednio w biurze podróży oferty wycieczki zwracamy uwagę na koszt całej wycieczki. Zwracamy także uwagę na warunki, jakie będą panowały w trakcie niej. Jeżeli chcemy …Read More »
 • Gretchen Schorr

  Gretchen Schorr

  Turystyka jest jednym z najlepszych działań, w które człowiek angażować się w Gretchen Schorr. Są trzy główne korzyści płynące z uprawiania turystyki pieszej: trening, ukojenie i zdolność do korzystania z natury. Wiele osób nie trenuje tyle ile chce, a najważniejsze, że nie trzeba się martwić …Read More »