[ad] Empty ad slot (#6)!

O ile można powiększyć penisa kwasem hialuronowym?

Kwestia rozmiarów męskiego penisa budzi wśród obu płci ogromne emocje. W prasie kobiecej pojawiają się liczne, często sprzeczne artykuły poświęcone temu tematowi. Raz mówi się o tym, że wielkość członka nie ma znaczenia i w osiągnięciu przez kobietę orgazmu liczą się przede wszystkim umiejętności partnera, innym razem – że jest zupełnie odwrotnie. Bez względu na to, jak jest w istocie, dla niektórych mężczyzn marzenie o powiększeniu penisa może być nie tylko kaprysem, wynikającym z potrzeby stania się lepszym kochankiem, ale efektywnym sposobem na poprawę jakości życia. W pewnych przypadkach większy członek może dodać pewności siebie i pozytywnie wpłynąć na samoocenę.

Panowie, którzy nie są zadowoleni z wielkości swojego penisa, często próbują dodać kilka centymetrów przyrodzeniu, uciekając się do różnych, czasami kontrowersyjnych metod. Ich problem wykorzystują rozmaici naciągacze, proponujący „cudowną kurację” specjalnymi tabletkami, maściami albo pompkami, które niestety nie przynoszą realnych efektów. Istnieją jednak sposoby, których rezultaty są rzeczywiste i udokumentowane – znajduje się wśród nich, między innymi, operacja chirurgiczna. Zabieg polega na wyłonieniu części prącia ukrytej wewnątrz ciała i pozwala uzyskać przedłużenie o około 3-4 cm. Niestety, jak każda tego typu interwencja, wiąże się z ryzykiem powikłań. Dla panów, którzy obawiają się operacji chirurgicznej w tak newralgicznej okolicy jak ich miejsca intymne, istnieje alternatywa w postaci dużo mniej inwazyjnego zabiegu powiększania penisa przy pomocy kwasu hialuronowego (więcej o tym zabiegu tu – kliknij).

Skuteczne powiększanie penisa kwasem hialuronowym

W wypowiedzi dla portalu logo24.pl lek. Adam Gumkowski, specjalista chirurgii ogólnej, wskazywał, że na iniekcję kwasu hialuronowego decyduje się z roku na rok coraz więcej mężczyzn. Ich liczba dochodzi do kilkudziesięciu pacjentów rocznie.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych – pacjent nie musi po nim zostawać w szpitalu i udaje się do domu. Trwa maksymalnie 40 minut i polega na wprowadzeniu w struktury członka preparatu, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy (stosuje się preparaty Desirial lub Macrolane). Efekty procedury są widoczne natychmiast. Penis zostaje pogrubiony w obwodzie o około 2 do 5 centymetrów i wydłużony o 1 do 3 centymetrów. Ostateczny rezultat jest uzależniony od kilku czynników, między innymi od pierwotnej wielkości członka.

Preparat jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i biodegradowalny, co oznacza, że po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Zwykle proces trwa około dwa lata – po tym okresie można poddać się kolejnemu zabiegowi. Nie zawsze jednak po upływie dwóch lat efekt powiększenia zupełnie zanika. Dzieje się tak dlatego, że iniekcja kwasu hialuronowego wywołuje w tkankach prącia produkcję własnego kolagenu, który przyczynia się do wzmocnienia całej struktury.

Zaraz po zabiegu na penisie może pojawić się obrzęk i niewielkie zasinienia, są to jednak naturalne objawy, które po jakimś czasie znikają. Istnieje możliwość wystąpienia małych nierówności, ale łatwo ich uniknąć, wykonując zalecone przez lekarza regularne masaże, które mają na celu równomierne rozprowadzenie preparatu. Przez 2 do 4 tygodni po wykonaniu procedury pacjent powinien zachować wstrzemięźliwość seksualną i powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zdecydowanym atutem zabiegu powiększenia penisa za pomocą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka powikłań w postaci zaburzeń erekcji.

Ocena wielkości członka jest zwykle kwestią subiektywną, ale w przypadku, gdy przekonanie, że przyrodzenie jest zbyt małe, wywołuje kompleksy, poczucie wstydu i uniemożliwia akceptację samego siebie, warto rozważyć jedną z metod powiększenia penisa. Nie opłaca się tracić czasu na „cudowne” kuracje specyfikami z niewiadomego źródła – realne rezultaty może przynieść jedynie konsultacja z lekarzem. Dopiero interwencja specjalisty pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt, a w dalszej perspektywie odzyskać pewność siebie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Hiszpania

  Hiszpania

  Hiszpania, która słynie z wielu wspaniałych miejsc od wielu lat, to również dobry wybór dla swoich inwestycji finansowych. Rynek nieruchomości w Hiszpanii nie był dobry przez ostatnie miesiące. Hiszpania jest bardzo dobrze znana, z zarabiania na turystyce. Miliony turystów odwiedzających ten kraj w celu odkrywania …Read More »
 • Turystyka, podróże

  Turystyka, podróże

  Wakacje, urlopy, wyjazdy i podróże – to przede wszystkim kojarzy nam się z latem. Nie ma problemów, gdy jesteśmy singlem, parą, która ma w planie nieźle się pobawić i zaszaleć… Pewne problemy dają o sobie znać się wraz z pojawieniem się dzieci. Już nie pojedziemy …Read More »
 • Wakacyjny rejs

  Wakacyjny rejs

  Tanie rejsy to świetny sposób, aby świętować każdą specjalną okazję. Może to być w formie rocznicy lub urodzin. Będąc na otwartym morzu jest znany jako jeden z najbardziej pocieszających i relaksujących sposobów odreagowania codziennego stresu. Mając doświadczoną kadrę z czyjegoś polecenia sprawia ​​jeszcze bardziej atrakcyjny …Read More »