[ad] Empty ad slot (#6)!

W jakich sytuacjach niezbędny jest przeszczep włosów?

przeszczep-wlosowDla wielu posiadaczy ładnych włosów pewne cechy ich fryzury mogą wydawać się irytujące, na przykład nierzadko kobiety z bujnymi lokami narzekają na trudności z ujarzmieniem ich lub rozczesywaniem. Większym problemem okazuje się jednak nadmierna rzadkość owłosienia albo jego brak. Sytuacja taka miewa różne przyczyny, dość często połączone z jakimś schorzeniem bądź defektem kosmetycznym. Jeśli fryzura zaczyna się przerzedzać, podejmuje się łagodne kroki typu zmiana szamponu, wizyta u dermatologa, zmiana nawyków żywieniowych itd.

Jeśli jednak działania takie wydają się zbyt słabe albo też przyczyna niszczenia się włosów jest bardziej poważna, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest dokonanie przeszczepu. Przeszczep włosów – zwany inaczej transplantacją włosów – to nieinwazyjny zabieg wymagający uzupełnienia owłosienia w potrzebującej tego okolicy za pomocą próbki pobranej z innego miejsca, na którym występują włosy. Zabiegu takiego można dokonać na skórze głowy, ale nierzadko dokonuje się też przeszczepów w innych miejscach ciała. Przeszczep włosów określany jest jako nieinwazyjny zabieg głównie dlatego, że nie wymaga on ani długotrwałej hospitalizacji, ani nie powoduje kłopotliwych zmian w wyglądzie – fragmenty skóry wykorzystywane do zabiegu to mikroskopijne części, do tego pozyskiwane z niewidocznych miejsc na ciele. Transplantacja udaje się w przeważającej ilości przypadków. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/przeszczep-wlosow-w-polsce/

Efekty nie są idealne od razu, ale optycznie widoczne jest zagęszczenie owłosienia w danej okolicy lub pojawienie się go, jeśli wcześniej tam nie występowało. Dzięki coraz to nowszym metodom (np. FUE) przeszczepów udaje się poprawić komfort życia rosnącej ilości zainteresowanych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Hiszpania

  Hiszpania

  Gdy przychodzi czas wypoczynku, ludzie zaczynają liczenie budżetu, aby odłożyć pieniądze na pokrycie kosztów podróży. Jeśli dokładnie zaplanują swoje wakacje to nie trzeba stawiać czoła trudnej sytuacji finansowej. Można cieszyć się i bawić w sposób najlepszy z możliwych. Obiekty turystyczne są bardzo piękne i można …Read More »
 • Cannes

  Cannes

  Apartamenty te wyposażone są w każdym calu i na każdą potrzebę życia, słoneczne i ciche co wpływa na jakość życia. Przyjeżdżający do Cannes, zawsze pragną żyć w luksusowych domach. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko w celach rekreacyjnych ale również w celach biznesowych, Cannes ma silną …Read More »
 • Oferty

  Oferty

  Wyjeżdżając w podróż chcemy móc wybrać taką wycieczkę, która nie naruszy zbyt naszego budżetu. Szukając czy to w Internecie czy bezpośrednio w biurze podróży oferty wycieczki zwracamy uwagę na koszt całej wycieczki. Zwracamy także uwagę na warunki, jakie będą panowały w trakcie niej. Jeżeli chcemy …Read More »