[ad] Empty ad slot (#6)!

W jakich sytuacjach niezbędny jest przeszczep włosów?

przeszczep-wlosowDla wielu posiadaczy ładnych włosów pewne cechy ich fryzury mogą wydawać się irytujące, na przykład nierzadko kobiety z bujnymi lokami narzekają na trudności z ujarzmieniem ich lub rozczesywaniem. Większym problemem okazuje się jednak nadmierna rzadkość owłosienia albo jego brak. Sytuacja taka miewa różne przyczyny, dość często połączone z jakimś schorzeniem bądź defektem kosmetycznym. Jeśli fryzura zaczyna się przerzedzać, podejmuje się łagodne kroki typu zmiana szamponu, wizyta u dermatologa, zmiana nawyków żywieniowych itd.

Jeśli jednak działania takie wydają się zbyt słabe albo też przyczyna niszczenia się włosów jest bardziej poważna, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest dokonanie przeszczepu. Przeszczep włosów – zwany inaczej transplantacją włosów – to nieinwazyjny zabieg wymagający uzupełnienia owłosienia w potrzebującej tego okolicy za pomocą próbki pobranej z innego miejsca, na którym występują włosy. Zabiegu takiego można dokonać na skórze głowy, ale nierzadko dokonuje się też przeszczepów w innych miejscach ciała. Przeszczep włosów określany jest jako nieinwazyjny zabieg głównie dlatego, że nie wymaga on ani długotrwałej hospitalizacji, ani nie powoduje kłopotliwych zmian w wyglądzie – fragmenty skóry wykorzystywane do zabiegu to mikroskopijne części, do tego pozyskiwane z niewidocznych miejsc na ciele. Transplantacja udaje się w przeważającej ilości przypadków. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/przeszczep-wlosow-w-polsce/

Efekty nie są idealne od razu, ale optycznie widoczne jest zagęszczenie owłosienia w danej okolicy lub pojawienie się go, jeśli wcześniej tam nie występowało. Dzięki coraz to nowszym metodom (np. FUE) przeszczepów udaje się poprawić komfort życia rosnącej ilości zainteresowanych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • indie

  indie

  Indie są bogate w naturalne piękno krajobrazu i oferują wspaniałe możliwości dla turystyki przygodowej. wWstepuja tam rożne cechy klimatyczne i geograficzne. Turyści mają tu możliwość przeżyc tam przygode zycia. Turyści są zdumieni, kiedy mogą zobaczyć zapierające dech w piersiach piękno jałowych pustyń Radżastanu. Jednak ośrodki …Read More »
 • Hurtownie alkoholi – biznes, który się opłaca

  Hurtownie alkoholi – biznes, który się opłaca

  Niektórzy poszukują pomysłu na biznes i nie potrafią nic sensownego wymyślić. Najwyraźniej nie są stworzeni do tego, by robić jakiekolwiek interesy. Patrząc na to, co obecnie dzieje się na rynku można powiedzieć i przede wszystkim stwierdzić, że hurtownie alkoholi to jeden z najlepszych biznesów. Z …Read More »
 • Wakacyjny rejs

  Wakacyjny rejs

  Tanie rejsy są drogim luksusem który można by mieć. To świetny sposób, aby dostać się w jakiś jeden na jeden raz, aby odpocząć lub zabrać swoją lepszą połowę na urodziny lub rocznicę ślubu. Z widokiem na morze na jednej stopie jest niezwykle trudne, aby nie …Read More »