[ad] Empty ad slot (#6)!

W jakich sytuacjach niezbędny jest przeszczep włosów?

przeszczep-wlosowDla wielu posiadaczy ładnych włosów pewne cechy ich fryzury mogą wydawać się irytujące, na przykład nierzadko kobiety z bujnymi lokami narzekają na trudności z ujarzmieniem ich lub rozczesywaniem. Większym problemem okazuje się jednak nadmierna rzadkość owłosienia albo jego brak. Sytuacja taka miewa różne przyczyny, dość często połączone z jakimś schorzeniem bądź defektem kosmetycznym. Jeśli fryzura zaczyna się przerzedzać, podejmuje się łagodne kroki typu zmiana szamponu, wizyta u dermatologa, zmiana nawyków żywieniowych itd.

Jeśli jednak działania takie wydają się zbyt słabe albo też przyczyna niszczenia się włosów jest bardziej poważna, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest dokonanie przeszczepu. Przeszczep włosów – zwany inaczej transplantacją włosów – to nieinwazyjny zabieg wymagający uzupełnienia owłosienia w potrzebującej tego okolicy za pomocą próbki pobranej z innego miejsca, na którym występują włosy. Zabiegu takiego można dokonać na skórze głowy, ale nierzadko dokonuje się też przeszczepów w innych miejscach ciała. Przeszczep włosów określany jest jako nieinwazyjny zabieg głównie dlatego, że nie wymaga on ani długotrwałej hospitalizacji, ani nie powoduje kłopotliwych zmian w wyglądzie – fragmenty skóry wykorzystywane do zabiegu to mikroskopijne części, do tego pozyskiwane z niewidocznych miejsc na ciele. Transplantacja udaje się w przeważającej ilości przypadków. https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/przeszczep-wlosow-w-polsce/

Efekty nie są idealne od razu, ale optycznie widoczne jest zagęszczenie owłosienia w danej okolicy lub pojawienie się go, jeśli wcześniej tam nie występowało. Dzięki coraz to nowszym metodom (np. FUE) przeszczepów udaje się poprawić komfort życia rosnącej ilości zainteresowanych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Cannes

  Cannes

  Apartamenty tutaj wyposażone są w każdym calu i na każdą potrzebę życia, słoneczne i ciche co wpływa na jakość życia. Przyjeżdżający do Cannes, zawsze pragną żyć w luksusowych domach. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko w celach rekreacyjnych ale również w celach biznesowych, Cannes ma silną …Read More »
 • Zaplanuj swoje wakacje

  Zaplanuj swoje wakacje

  Planowanie wakacji wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Wiadomo, że można skorzystać z oferty biura podróży i mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, ale po co przepłacać, skoro można zaplanować wakacje samemu i również dopiąć wszystko idealnie. Planując wakacje, na samym wstępie należy …Read More »
 • Dystrybutor wody w domu

  Dystrybutor wody w domu

  Dystrybutor do wody jest wygodnym rozwiązaniem w różnego rodzaju zakładach pracy, gdzie pracodawca ma obowiązek zapewnić zatrudnionym odpowiednią ilość wody. Ponieważ w takiej sytuacji kupowanie całych zgrzewek butelkowanej wody mineralnej mogłoby sprawić niemało kłopotów, woda w dystrybutorze sprawdza się doskonale. Warto jednak wiedzieć, że przedsiębiorstwa …Read More »